Projekt akutní chirurgické péče s operací v nemocničním zařízení našim týmem

Projekt akutní chirurgické péče s operací v nemocničním zařízení našim týmem

Co jsou to náhlé příhody břišní

Náhlé příhody břišní (NBP) jsou závažná onemocnění, jež vznikají náhle, z plného zdraví a mají velice rychlý průběh. Bez včasné léčby mohou člověka ohrozit na životě. Důležitým kritériem pro následnou léčbu je rychlé, avšak přesné určení základní diagnózy. Veškerá vyšetření se musí provádět důkladně a systematicky.

Náhlé příhody břišní jsou úrazové a neúrazové

  • otevřená poranění – bodná, střelná, sečná
  • uzavřená poranění – způsobená tupým úrazem

V praxi nás zajímají především příhody

  • způsobené zánětem – apendicitida/zánět apendixu/, cholecystitida/akutní zánět žlučníku/, perforace peptického vředu/proděravění vředu žaludku/, pankreatitida,/zánět slinivky břišní/ peritonitida/zánět pobřišnice/
  • způsobené střevní neprůchodností, v medicínské terminologii ileus/laicky zauzlení střev/– obstrukční ileus, strangulační ileus, cévní ileus
  • způsobené krvácením – perforační příhody/čili proděravění dutého orgánu/ nebo krvácení z trávicí trubice

Jak to bude fungovat.

Pacient si zvolí našeho specialistu v obouru chirurgie,ten přijede do naší Zlínské ordinace,vyšetří ho ,stanoví diagnózu a následně bude přesun na smluvní pracoviště ,kde bude následovat akutní operace a adekvátní pooperační péče.

JIP, standartrní lůžko atd,Po propuštění klienta domů bude doléčen opět v naší ordinaci ve Zlíně .Další potřebnou péči zajistíme.

Projekt funguje v zahraničí naprosto běžně, cena se bude odvíjet od složitosti výkonu.